Poslední fotogalerie
Termíny vystoupení
22.červen 2024
Soukromá akce
11.leden 2025
Ples SDH Vrbic
18.leden 2025
Myslivecký ples Čestice
24.leden 2025
Ples SDH Dobruška
24.leden 2025
Ples SDH Dobruška
1.únor 2025
Ples SDH a obce Lukavice
15.únor 2025
Ples SDH Solnice
22.únor 2025
Sportovní ples Lípa nad Orl.
1.březen 2025
Ples SDH Černíkovice
Kontakt
Pokrok
Tomáš Zilvar
Email: ZilvarT(a)seznam.cz

Tel: +420 777 801298

PostHeaderIcon Bližší informace o nás

Tomáš Zilvar
* 10.10.1982

Tomáš Zilvar, čili JÁ

Bydlím v Kostelci nad Orlicí. Zde jsem začal v sedmi letech chodit na Základní školu Komenského. Tam jsem v páté třídě zjistil, že mě baví hudba, a tak jsem se začal učit hrát na klávesy. Navštěvoval jsem místní Lidovou školu umění, kde jsem se, pod vedením ředitele Petra Synka, naučil základům hudby.

Koníčky:
Hudba, včelaření.

Vzdělání:
Vystudoval jsem Elektrotechnickou průmyslovku v Dobrušce. Dále jsem úspěšně absolvoval bakalářské a magisterske studium, obor Automatizace a kybernetika, na VUT v Brně (2007). V současné době pracuji ve firmě Škoda Auto a.s. na pozici Robotik / Elektronik.Petra Zilvarová
* 23.11.1982

Petra Tošovská

Vystudovala pedagogickou TU Liberec a nyní je zaměstananá ve firmě Škoda-Auto na pozici disponent (DE a EN).Zuzana Krčmářová
* 12.01.1981

Zuzka Krčmářová

Zuzka Krčmářová, rozená Michaličková, zpívá od jesliček. Své první sólo před publikem měla v rodném Vamberku už ve třech letech s pěveckým sborem Holoubek. Hudba, zpěv, tanec, klavír a kytara k ní patří celý život. Absolvovala ZUŠ v Rychnově nad Kněžnou. Několik let patřila k dětskému pěveckému sboru Carmina. Po maturitě na rychnovském Gymnáziu F. M. Pelcla vystudovala Konzervatoř a vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze. Absolvovala v roce 2004. Už během studií, i po nich, byla Zuzka součástí několika kapel. V roce 1997 získala jako sólistka čestné uznání za neklasický žánr v celostátním kole soutěže Karlovarský Skřivánek. Pár let zpívala vlastní texty a společnou tvorbu s funk-rockovou kapelou Jungle Bunny. Dlouhodobě spolupracovala s Big Bandem Jiřího Hasala v Hradci Králové. Několik let působila v Mladém Týnišťském Big Bandu – v roce 2003 s ním získala cenu za nejlepší vokální výkon na Mezinárodní soutěži big bandů s předsedou poroty Felixem Slováčkem v Děčíně. Stála na podiu vedle osobností jako Vlasta Průchová, Karel Hála, Laďa Kerndl nebo Felix Slováček. Zazpívala si taky s Ondrou Rumlem, Martinem Růžou, Eliškou Pekárkek Flakovou nebo Danou (Kusebauchovou) Pavlovou. Taneční zkušenosti čerpá z tréninků standardních a latinskoamerických tanců v taneční škole Krok, a také z průpravy na konzervatoři. Pracovně se Zuzka od roku 2005 věnuje žurnalistice. Až na krátkou odbočku u konkurence a na mateřské dovolené působí ve veřejnoprávním zpravodajství České televize. Ke zpěvu se vrátila během rodičovské dovolené v rámci svého projektu Hrátky s písničkou. K tanci a zábavě od té doby zpívá také s hudební skupinou Pokrok.
Jan Novotný - od roku 2020 občasná spolupráce
* 5.4.1981

Jan Novotný

V sedmi letech mě rodiče přihlásili do ZUŠ v Kostelci nad Orlicí. Zde jsem absolvoval oba dva stupně hry na akordeon pod vedením pana ředitele Synka a hry na trubku pod vedením pana Kouřila. Vystudoval jsem Gymnasium F.M.Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. Poté jsem absolvoval magisterské studium, obor silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika, VUT Brno (2004). V současné době pracuji ve firmě Škoda auto, a.s.

Velkým hudebním úspěchem byla opakovaná účast v národním kole harmonikářů, kde Honza obsadil 2.místo

Od roku 2020 již Honzovi nezbývá na hudbu tolik času, proto musel činnost v naší kapele utlumit.Renata Nováková - 1.10.2017 ukončila spolupráci s naší kapelou.
* 14.01.1973

Renata Nováková

Narodila jsem se 14.01.1973 v Rychnově nad Kněžnou. Pocházím z muzikantské rodiny, kde se nejen zpívalo, ale také hrálo divadlo. Hudba a zpěv mě provází až do této doby. Na základní škole jsem chodila na zpěv, od 11 let jsem se účastnila různých pěveckých soutěží, v 15 letech jsem začala zpívat s první kapelou, která hrála vlastní tvorbu se zaměřením na hardrock, kde jsem nejen zpívala, ale také psala texty k písním. S touto kapelou jsme vyhráli 1. místo v okresním kole a v krajském kole jsme vyhráli cenu diváků. Vyhrála jsem 1. místo v televizní soutěži Doremi. Svůj hlas jsem měla možnost nějakou dobu školit u profesorky konzervatoře Bernardové a zpěvačky Nadi Urbánkové, kde jsem získala základ pro svou pěveckou budoucnost. Další zkušenosti jsem získala s kapelami: Van Hradec, kapela pana Fišera, Regulus ( v půlročním záskoku ), u skupiny Ano a Dynamicu. Pěvecké vzory jsou pro mě ti zpěváci, kteří umí nejen zpívat, ale také vzít za srdce. Nevadí mi žádný styl muziky, kromě té, co se poslouchat nedá :-)