Poslední fotogalerie
Termíny vystoupení
20.leden 2024
Myslivecký ples Čestice
26.leden 2024
Ples SDH Dobruška
3.únor 2024
Ples SDH a obce Lukavice
10.únor 2024
Sportovní ples Lípa nad Orl.
17.únor 2024
Ples SDH Solnice
23.únor 2024
Ples Solnice
Kontakt
Pokrok
Tomáš Zilvar
Email: ZilvarT(a)seznam.cz

Tel: +420 777 801298

PostHeaderIcon Bližší informace o nás

Tomáš Zilvar
* 10.10.1982

Tomáš Zilvar, čili JÁ

Bydlím v Kostelci nad Orlicí. Zde jsem začal v sedmi letech chodit na Základní školu Komenského. Tam jsem v páté třídě zjistil, že mě baví hudba, a tak jsem se začal učit hrát na klávesy. Navštěvoval jsem místní Lidovou školu umění, kde jsem se, pod vedením ředitele Petra Synka, naučil základům hudby.

Koníčky:
Hudba, včelaření.

Vzdělání:
Vystudoval jsem Elektrotechnickou průmyslovku v Dobrušce. Dále jsem úspěšně absolvoval bakalářské a magisterske studium, obor Automatizace a kybernetika, na VUT v Brně (2007). V současné době pracuji ve firmě Škoda Auto a.s. na pozici Robotik / Elektronik.Petra Zilvarová
* 23.11.1982

Petra Tošovská

Vystudovala pedagogickou TU Liberec a nyní je zaměstananá ve firmě Škoda-Auto na pozici disponent (DE a EN).Zuzana Krčmářová
* 12.01.1981

Zuzka Krčmářová

Zuzka Krčmářová, rozená Michaličková, zpívá od jesliček. Své první sólo před publikem měla v rodném Vamberku už ve třech letech s pěveckým sborem Holoubek. Hudba, zpěv, ale i tanec, klavír a kytara k ní patří celý život. Prošla si ZUŠ v Rychnově nad Kněžnou. Několik let patřila k dětskému pěveckému sboru Carmina. Po maturitě na Gymnáziu F. M. Pelcla v Rychnově vystudovala Konzervatoř a vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze, kde v roce 2004 absolvovala. Už na škole, i po ní, patřila k několika kapelám a získala také pár ocenění. V roce 1997 dostala čestné uznání (za neklasický žánr) v celostátním kole soutěže Karlovarský Skřivánek. Několik let zpívala vlastní texty a společnou tvorbu s funk-rockovou kapelou Jungle Bunny. Dlouhodobě spolupracovala s Big Bandem Jiřího Hasala v Hradci Králové a také s Mladým Týnišťským Big Bandem. S tím v roce 2003 získala cenu za nejlepší vokální výkon na Mezinárodní soutěži big bandů v Děčíně, kde byl předsedou odborné poroty pan Felix Slováček. Stála na podiu vedle několika osobností. Nejvíc si váží možnosti osobně na jevišti potkat Vlastu Průchovou, Karla Hálu, Laďu Kerndla, Felixe Slováčka, ale i Martina Růžu, Ondřeje Rumla, Elišku Pekárek Flakovou nebo Danu Kusebauchovou. Taneční zkušenosti čerpá z tréninků standardních a latinskoamerických tanců v taneční škole Krok, a také z klasické a moderní průpravy na konzervatoři. Pracovně se Zuzka 13 let věnovala médiím. Z toho 11 let televiznímu zpravodajství. Ke zpěvu se znovu vrací až nyní, především díky synovi. Dnes zpívá nejen pro zábavu a tanec s hudební skupinou Pokrok, ale také svému synovi a dalším malým dětem na svých Hrátkách s písničkou.
Jan Novotný - od roku 2020 občasná spolupráce
* 5.4.1981

Jan Novotný

V sedmi letech mě rodiče přihlásili do ZUŠ v Kostelci nad Orlicí. Zde jsem absolvoval oba dva stupně hry na akordeon pod vedením pana ředitele Synka a hry na trubku pod vedením pana Kouřila. Vystudoval jsem Gymnasium F.M.Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. Poté jsem absolvoval magisterské studium, obor silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika, VUT Brno (2004). V současné době pracuji ve firmě Škoda auto, a.s.

Velkým hudebním úspěchem byla opakovaná účast v národním kole harmonikářů, kde Honza obsadil 2.místo

Od roku 2020 již Honzovi nezbývá na hudbu tolik času, proto musel činnost v naší kapele utlumit.Renata Nováková - 1.10.2017 ukončila spolupráci s naší kapelou.
* 14.01.1973

Renata Nováková

Narodila jsem se 14.01.1973 v Rychnově nad Kněžnou. Pocházím z muzikantské rodiny, kde se nejen zpívalo, ale také hrálo divadlo. Hudba a zpěv mě provází až do této doby. Na základní škole jsem chodila na zpěv, od 11 let jsem se účastnila různých pěveckých soutěží, v 15 letech jsem začala zpívat s první kapelou, která hrála vlastní tvorbu se zaměřením na hardrock, kde jsem nejen zpívala, ale také psala texty k písním. S touto kapelou jsme vyhráli 1. místo v okresním kole a v krajském kole jsme vyhráli cenu diváků. Vyhrála jsem 1. místo v televizní soutěži Doremi. Svůj hlas jsem měla možnost nějakou dobu školit u profesorky konzervatoře Bernardové a zpěvačky Nadi Urbánkové, kde jsem získala základ pro svou pěveckou budoucnost. Další zkušenosti jsem získala s kapelami: Van Hradec, kapela pana Fišera, Regulus ( v půlročním záskoku ), u skupiny Ano a Dynamicu. Pěvecké vzory jsou pro mě ti zpěváci, kteří umí nejen zpívat, ale také vzít za srdce. Nevadí mi žádný styl muziky, kromě té, co se poslouchat nedá :-)