Poslední fotogalerie
Termíny vystoupení
22.červen 2024
Soukromá akce
11.leden 2025
Ples SDH Vrbic
18.leden 2025
Myslivecký ples Čestice
24.leden 2025
Ples SDH Dobruška
24.leden 2025
Ples SDH Dobruška
1.únor 2025
Ples SDH a obce Lukavice
15.únor 2025
Ples SDH Solnice
22.únor 2025
Sportovní ples Lípa nad Orl.
1.březen 2025
Ples SDH Černíkovice
Kontakt
Pokrok
Tomáš Zilvar
Email: ZilvarT(a)seznam.cz

Tel: +420 777 801298

PostHeaderIcon Hudba na svatební oslavu

Protože svatební oslavy jsou oproti ostatním našim akcím trochu jiné, rozhodli jsme se pro Vás popsat, co od nás můžete očekávat. Jezdíme zpravidla hodinu před zahájením hudební produkce, abychom v klidu postavili a zapojili aparaturu. Po jejím odzkoušením nastává naše představení a pozvání novomanželů na taneční parket, kde jim zahrajeme skladbu dle jejich přání. Často se domlouváme pouze na tanečním stylu (pomalá skladba, polka, valčík,..). Budete-li chtít zahrát nějaký Váš oblíbený titul, je možné se na něm domluvit. Nejlépe však předem, abychom v případě, že není v našem repertoáru, měli čas se jej naučit. Podle situace a vašeho přání pak odehrajeme několik serií, přičemž jedna trvá okolo 20 až 45 minut (5 - 12 skladeb) a poté je možné zařadit pro spestření a pobavení postupně tyto svatební hry:

Poznávání nevěsty:
Nevěsta a dalších 4-8 žen sedí na židli s obnaženým lýtkem. Ženich má zavázané oči a snaží se podle hmatu poznat nevěstu. Podle odvahy žen se předem dohodne, jak vysoko ženich smí rukou zajet.

Poznávání ženicha:
Obdobné s předchozí hrou, ale tentokrát hledá nevěsta.

Polka s koštětem:
Většina lidí určitě zná náš tradiční tanec polku. Na parketě se sejdou páry a jeden muž navíc, který má místo partnerky koště. My vám zahrajeme polku a jakmile hudba utichne, musí všichni pánové vystřídat své partnerky včetně pána s koštětem.
Pozn. Pán s koštětem by měl koště pustit a ulovit nejbližší partnerku a nesnažit se jej někomu předat. To většinou nikdo nechce a tak se všichni mezi sebou vymění a na něj zbyde znovu.

Vařečková:
Týmová hra muži proti ženám. Udělají se dvě řady židlí proti sobě a co nejdále od sebe. První žena sevře kolenami vařečku a musí dotančit na druhou stranu k protějšku. Tam ji musí předat a muž tancuje zpět. Vše musí probíhat bez pomoci rukou. Pokud vařečka spadne nebo se jí někdo v pruběhu hry dotkne rukou, zaznamenává jeho tým trestný bod. Vyhrávající tým má možnost určit poraženým nějaký úkol v rámci jejich možností.

Židle:
Židle se seřadí do kruhu a na ně se posadí soutěžící. Jakmile začne hrát hudba, jedna židle se oddělá. Při zastavení hudby se soutěžící snaží sednout na zbylé židle. Ten, na koho židle nezbude, ze hry vypadává.

Doporučujeme z jednoho hosta udělat kulturního referenta, který soutěže bude organizovat, popřípadě nějaké sám vymyslí a připraví. Není-li vybrán, bereme to do ruky sami.

V průběhu večera si můžete vyzkoušet roli zpěváka s použitím karaoke. Na obrazovce notebooku Vám běží text, který se podbarvuje v době, kdy se má zpívat.

V kolik zahájit a ukončit hudební produkci?
Ze zkušenosti můžeme doporučit zahájení jednu až dvě hodiny po ukončení oběda. Z naší strany se konec koná až únavou hlasivek, které se zpravidla dostavuje po deseti hodinách.